Uncategorized

Jak dobrać kopertówkę do eleganckiej sukienki?

Torebka kopertówka to niezbędny element wieczorowej stylizacji. Doskonale pasuje do eleganckich sukienek. Musi ona jednak być dobrze dopasowana i spójna ze stylizacją. Jeśli tak będzie, to stanie się ozdobą i dopełnieniem całej kreacji.

Jaki rozmiar torebki kopertowej?

Nie ma jasnych zasad jakiego rozmiaru powinna być torebka kopertowa. W sklepach można znaleźć bardzo małe modele, w których zmieści się jedynie paczka chusteczek i szminka, po duże do których można włożyć wiele rzeczy. Niepisaną zasadą jest, że im późniejsza pora jak i czym wyższa ranga okazji, tym torebka powinna być mniejsza i delikatniejsza. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie kilku modeli w szafie i dopasowywanie ich w zależności od potrzeb. Jeśli chcemy mieć tylko jedną torebkę, należy postawić na skromny elegancki model o uniwersalnej stylistyce i kroju. Pozwoli to na połączenie z każdą stylizacją.

Gdzie kupić torebkę kopertową?

Zakupu torebki kopertowej warto dokonać w sprawdzonym sklepie jak np. kazar. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że towar jest oryginalny. Dodatkowo sprzedawcy posiadają ogromną wiedzę i na pewno doradzą jaki model będzie odpowiedni do danej stylizacji. Sklep posiada bogaty asortyment, dzięki czemu każdy dobierze model odpowiedni dla siebie. Dużą zaletą będzie też możliwość zwrotu lub wymiany.

Dobór torebki do butów

Jedną z utartych zasad jest ta mówiąca, że kolor torebki damskiej powinien być zgodny z kolorem butów. Coraz częściej jednak się od niej odchodzi. Ogromna ilość form i wzorów a także kolorów pozwala na zabawę z konwencjami. Coraz częściej wśród znanych projektantów można znaleźć zaskakujące stylizacje. Należy jednak pamiętać, że wieczorowa torebka kopertowa powinna w jakiś sposób pasować do butów. Nie musi to być połączenie kolorystyczne. Można np. zastosować podobną formę.

Wieczorowa torebka i elegancka sukienka

Podczas doboru wieczorowej torebki nie należy patrzeć tylko na jej połączenie z butami. Pod uwagę trzeba również wziąć sukienkę, zarówno jej fason jak i kolor. Jeśli dodatkowo zakładamy do niej płaszcz czy szal, to także on powinien być spójny z torebką. Przy klasycznej małej czarnej można pozwolić sobie na naprawdę dużo. Pasować do niej będą zarówno modele kolorowe jak i te bogato zdobione. Schody zaczynają się przy sukienkach z wieloma zdobieniami i różnorodnymi kolorami. Dla przykładu do bogato zdobionej kreacji, która zawiera falbany i cekiny najlepiej wybrać minimalistyczną kopertówkę.

Dopasowanie torebki do figury

Podczas wyboru torebki wieczorowej należy również pamiętać, że nie każdy model będzie odpowiedni dla niektórych typów figury. Małe kopertówki będą lepiej prezentowały się w rękach osób o szczupłej sylwetce. Znaczenie ma również sposób noszenia torebki. Jeśli będzie znajdowała się ona na wysokości biustu, to optycznie zostanie on powiększony. Sytuacja ma się tak samo w przypadku brzucha czy pośladków. Dla osób o szerokich biodrach poleca się noszenie torebek na łańcuszkach lub utrzymywanie jej na wysokości biustu, aby odciągnąć uwagę od okolic pasa.