Dom i Ogród

Ekogroszek – węgiel, który jest eko

Świadomość ekologiczna w społeczeństwie rośnie, nastała moda na bycie „eko”. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów, którzy ogrzewają swoje domy i mieszkania węglem, a chcieliby wywierać możliwie mały wpływ na środowisko, zwłaszcza czystość powietrza producenci węgla oferują ekogroszek. To specjalny rodzaj węgla – dość drobny (jego ziarna mają między 5, a 25 mm), a przy tym spełniający szereg norm, takich jak niska zawartość siarki, niska zawartość wody.

Spalanie ekogroszku prowadzi też do powstanie niewielkiej ilości popiołu, co ma znaczenie praktycznie. Nie trzeba tak często czyścić pieca. Niska zawartość siarki powoduje, że wpływ na stan atmosfery tego paliwa jest mniejszy, niż innych rodzajów węgla. Nad odpowiednią jakością oferowanego w sprzedaży ekogroszku czuwa specjalna instytucja, która prowadzi jego certyfikację.

Dzięki temu mimo że naszym kotle spalamy węgiel, możemy w pewien sposób ograniczyć nasz wpływ na środowisko naturalne i zadbać o dobrą jakość powietrza w naszej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *