Turystyka

Dlaczego warto wyjechać na Kretę?

Kreta to największa wyspa Grecji, zlokalizowana na Morzu Śródziemnym. Jak wszystkie greckie wyspy zachęca piaszczystymi plażami, wodą o różnych odcieniach błękitu oraz malowniczymi zatoczkami. Dostać się tam nie jest trudno. W sezonie odbywa się wiele lotów czarterowych do jednego z trzech lotnisk znajdujących się na wyspie. Z jakich powodów warto wybrać się właśnie na Kretę?

Do najważniejszych atrakcji tego regionu możemy zaliczyć takie perełki jak: miasto Chania, Wąwóz Samaria, wyspa Spinalonga, miasteczko Rethymno oraz pałac w Knossos. Wspomniany wąwóz to wyróżniający się na skalę Europy walor naturalny. Dodatkowo na wyspie znajduje się rajska plaża Elafonissi. Jest to miejsce na tyle wyjątkowe, że mogłoby stanowić scenografię dla komedii romantycznej.

Cudowne krajobrazy Krety stanowiły inspirację dla twórców filmowych. Między innymi został tu nakręcony znany amerykański thriller pod tytułem „Rozgrywka”. Film powstał w 2014 roku. Sceny były nagrywane głównie w miejscowościach Chania i Heraklion.