Biznes

Bezpieczeństwo naszych pieniędzy w banku

Czy nasze pieniądze w przypadku kryzysu i bankructwa banku są bezpieczne? Zdecydowanie tak, dzięki funkcjonującemu na naszym rynku Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Niezależnie jaki typ konta posiadamy, gwarantuje on nam w przypadku upadku banku zwrot kwoty do wysokości 100 000 euro. W przypadku konta współdzielonego z małżonkiem kwota ta się podwaja.

Dodatkowo konto w każdym banku objęte jest osobną gwarancją. Jeżeli posiadamy większą sumę pieniędzy, mądrze jest je więc ulokować w kilku różnych bankach. Trzeba jednak pamiętać, że nie dotyczy to każdego podmiotu oferującego usługi finansowe. Lokując nasze pieniądze w instytucji objętej kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, sprawimy, że nasze oszczędności będą bezpieczne.

Roztropne wybranie odpowiedniego banku pozwoli uniknąć nam niepotrzebnych problemów w przyszłości. Dobrze podjęta decyzja zapewni nam spokój i poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na wybór danej instytucji, należy pamiętać, że jej właściwy dobór da nam psychiczny komfort na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *