BiznesTurystyka

3 ciekawe miejsca w Lizbonie

To w stolicy Portugalii usłyszycie na ulicy radosne „bom dia” i poznacie wiecznie uśmiechniętych Portugalczyków, chętnie nawiązujących kontakty z turystami. Oprócz tego Lizbona jest wyjątkowym miejscem na ziemi, w którym zakochuje się prawie każdy, kto tu przyjedzie. Sprzyja temu świetny klimat, fantastyczna atmosfera, ogromna różnorodność, ale także miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jest ich naprawdę dużo, dlatego nasz poradnik adresujemy do tych z was, którzy szukają informacji w pigułce o tym, co czeka ich w stolicy Portugalii.

Windą do… zamku

Lizbona położona jest na wzgórzach, dlatego przemieszczanie się z miejsca na miejsce wiąże się z pokonywaniem licznych wzniesień. Często trudno byłoby szybko dostać się na przykład do dzielnicy Castello, zlokalizowanej niemal na szczycie, bez wind. Tak, po Lizbonie możemy poruszać się właśnie w ten sposób, z łatwością docierając w najwyżej położone partie miasta. To tam zlokalizowany jest zamek, który warto zobaczyć. Ale nie o zamku będzie mowa, ale o najsłynniejszej windzie w Lizbonie, czyli Elevador de Santa Justa. Co ją wyróżnia? Coś, co dla nas wydaje się oczywiste, czyli, że winda porusza się w pionie. Inne wyciągi natomiast porównywane są do kolei linowo – terenowej.

Santa Justa jest ogromną atrakcją turystyczną, dlatego musicie liczyć się z oczekiwaniem w długiej kolejce do zakupu biletu. Znajduje się na końcu Rua de Santa Justa, która jest przepięknym miejscem do podziwiania zabytków Lizbony, a także wczucia się w atmosferę tego magicznego miasta. Oprócz wspomnianej Elevador de Santa Justa znajdziecie wiele wind bezpłatnych, którymi dotrzecie w różne miejsca w mieście. Korzystają z nich nie tylko turyści, ale przede wszystkim Portugalczycy, chcący na przykład dostać się z zakupami do domu. Często windy zlokalizowane są więc w dużych sklepach. Mówiąc o komunikacji w Lizbonie, nie zapomnijcie o przejażdżce słynnym tramwajem 28! To prawdziwa gratka dla każdego turysty. W sfinansowaniu kosztów wyjazdu do Lizbony pomoże wam pożyczka bez BIK.

Plac handlowy i odpoczynek

Kolejną atrakcją wartą zobaczenia jest Praça do Comércio, co na język polski tłumaczy się jako Plac Handlowy. Ze sprzedażą nie ma jednak nic wspólnego. To piękne miejsce, na którym znajdziecie pomnik Józefa I oraz znany wszystkim symbol Lizbony, czyli Arco da Rua Augusta. To łuk tryumfalny, który został wybudowany w celu upamiętnienia odbudowy miasta po zniszczeniach wywołanych przez trzęsienie ziemi. Z Praça do Comércio wiąże się jeszcze jedna niewątpliwa atrakcja, czyli piaszczyste plaże położone nad brzegiem rzeki Tag. Można się tam zrelaksować po dniu pełnym turystycznych wyzwań i odpocząć w sercu dużego miasta.

Jeśli natomiast chcecie zażyć kąpieli w oceanie lub spróbować swoich sił w windsurfingu, w czym pomoże pożyczka bez BIK, wystarczy pojechać pociągiem kilka stacji i znaleźć się w Carcavelos lub w Cascais, gdzie urzekną was szerokie, piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda.